چند داستان کوتاه درباره افرادی که زیر تیغ جراحی های لاغری رفته اند

کاهش وزن کار آسانی نیست و در اغلب موارد با تلاش فراوان و در نهایت شکست فرد مواجه می شود. اما اخیرا مردم متوجه این شده اند که به منظور کاهش وزن لازم است به جای رژیم های موقتی تغییرات دائمی در رویه زندگی خود ایجاد کنند. اکثر این افراد پس از جراحی لاغری با خود عهد بسته اند که رژیم غذایی و فعالیت های ورزشی خود را هرگز رها نکنند.

عکس قبل و بعد جراحی لاغری

۱.  کاهش وزن پس از جراحی لاغری لیزا، در میانسالگی

لیزا فارمر شخصی که یک سال پیش در سن ۴۳ سالگی، دویدن و حتی چندین دقیقه راه رفتن نیز برایش غیر ممکن شده بود، توانست به کمک جدیدترین متد جراحی لاغری، بیشتر وزن اضافی خود را کم کند. وزن او به ۱۳۰ کیلوگرم رسیده بود و با فشار خون بالا، التهاب تاندون کف پا و درد شدید پا که ناشی از این اضافه وزن بود، دست و پنجه نرم می کرد. لیزا می گوید: (( من دغدغه زیادی داشتم، شیفت شب کار می کردم و باید به خانواده و فرزندانم رسیدگی می کردم و زمان کافی برای رسیدگی به خودم نداشتم. همین امر در نهایت کار دستم داد.))

لیزا کم کم داشت راجع به سلامتی اش نگران می شد. او می گوید:

(( نمی خواستم چاقی مفرط مسبب مرگم باشد. چاقی بیماری جدی است و من نمی خواستم این حقیقت را قبول کنم. تا وقتی تصمیم گرفتم تغییر بزرگی در زندگی ام ایجاد کنم.))

لیزا رژیم های لاغری زیادی را امتحان کرد ولی وقتی نتیجه دلخواهش را نگرفت، تصمیم به جراحی اسلیو معده گرفت. به گفته لیزا، جراحی لاغری یک مقصد نیست، بله آغاز سفری طولانی است. لیزا پس از جراحی اسلیو معده توانست پس از دو سال، به صورت موفقیت آمیزی حدود ۶۰ کیلوگرم کم کند. حالا او علاوه بر لاغری، از شر فشار خون بالا و التهاب تاندون پاشنه پا نیز خلاص شده است. به گفته او جراحی لاغری یک دو سرعت نیست بلکه یک ماراتون است. در واقع جراحی اسلیو معده یک درمان سریع و فوری نیست بلکه ابزاری در جهت تغییرات رویه زندگی است که شاید آسان نباشد ولی طبیعتا ارزشش را خواهد داشت.

عکس قبل و بعد جراحی لاغری

۲.  باربارا با تزریق انسولین خداحافظی کرد

باربارا از دوران نوجوانی با اضافه وزن درگیر بود. او مدام لحظه ای را به خاطر می آورد که معلم ورزش مدرسه، وزن او را جلوی تمام همکلاسی هایش اعلام کرده بود. باربارا می گوید: ((برای ۲۰ سال تمام، احساس حقارتم را پس از رفتن روی وزنه سرکوب می کردم.)) باربارا به بیماری دیابت نوع دو مبتلا شد و مجبور بود برای کنترل قند خون، شروع به تزریق انسولین کند.

تصمیم باربارا برای کاهش وزن از سال ۲۰۰۴ شروع شد ولی جراحی بالون معده برای او با عوارضی همراه بود که نتوانست وزن کم کند. پزشک به باربارا پیشنهاد جراحی بای پس معده و ساسی بای پس را داد. به گفته باربارا هیچ چیز لذت بخش تر از رهایی از اجبار تزریق انسولین نیست. باربارا می گوید: (( با اینکه هنوز در حال کاهش وزن هستم ولی دیابتم تقریبا درمان شده دیگر ترسی از رفتن روی وزنه ندارم.)) او اضافه کرد: (( برای اولین بار حس می کنم در مسیر درستی قدم گذاشتم. با مقایسه ی عکس ها قبل و بعد کاهش وزنم دچار غرور و شعف می شوم.))

عکس قبل و بعد جراحی لاغری
عکس قبل و بعد جراحی لاغری

داستان دنیل درباره کاهش وزن ۵۰ کیلوگرمی پس از اسلیو معده

دنیل می گوید: ((قبل از تصمیم به جراحی لاغری، مشکلات سلامتی فراوانی را که ناشی از چاقی بود، تجربه کرده بودم. چاقی همچنین روی کیفیت زندگیم تاثیر منفی گذاشت و مرا از شرکت در فعالیت های فیزیکی ضروری زندگیم منع کرد.))

((من هم مثل خیلی های دیگر با توجه به شنیده هایم و شایعات متداول درباره جراحی لاغری، حس خوشایندی به آن نداشتم و فکر می کردم جراحی لاغری انتخاب راه آسان و بی دردسر است و به همین دلیل عذاب وجدان داشتم. تا زمانی که یکی از دوستان نزدیکم که خود بهترین عمل جراحی لاغری یعنی اسلیو معده را انجام داده بود مرا قانع کرد که باید یک تغییر بزرگ در زندگی ام ایجاد کنم.))

به گفته ی دنیل، تجربه ی او از جراحی اسلیو معده بسیار راحت تر و بی دردسر تر از دوستان دیگرش بود. او می گوید: (( از زمانی که جراحی کردم تمام مشکلات مرتبط با سلامتی ام بهبود پیدا کرده است. همچنین آدم فعال تر، پر انرژی تر و با اعتماد به نفس بیشتری شده ام. حالا هفته ای ۳۰ الی۴۰ کیلومتر دوچرخه سواری می کنم و بیش از ۵۰ کیلوگرم وزن کم کرده ام. حس میکنم آدم بهتری شدم و خودمو بیشتر دوست دارم.))

پاتریک و جولی قبل از جراحی لاغری
پاتریک و جولی بعد از جراحی لاغری

داستان کاهش وزن پس از جراحی لاغری زوج موفق، جولی و پاتریک

جولی می گوید: ((پزشکم در سن ۴۵ سالگی به من توصیه کرد که به علت چاقی مفرط باید جراحی لاغری انجام دهم. من به دیابت نوع دو مبتلا بودم و انسولین می زدم. علاوه بر این آپنه خواب، کلسترول و فشار خون بالا نیز داشتم. بنابراین حدود یک سال و نیم پیش بای پس معده انجام دادم و تاکنون بیش از ۴۰ کیلوگرم وزن کم کردم. همچنین به دلیل بیماری های ناشی از چاقی و  BMIبالای ۴۰، بیمه بیشتر هزینه عمل جراحی لاغری ام را پرداخت کرد.))

(( همسرم با دیدن نتیجه ی فوق العاده ای که من از جراحی لاغری گرفتم، در سن ۵۲ سالگی تصمیم به کاهش وزن گرفت و چندین ماه قبل به زیر تیغ جراحی اسلیو معده رفت.))

(( اکنون تمام داروهای فشار خون، کلسترول و دیابتم را کنار گذاشتم و حدود ۷ سایز کم کردم. به نظر من بهترین بخش جراحی لاغری، افزایش انرژی بدن است. پس از مدتی رعایت رژیم غذایی بعد از عمل بای پس معده حالا می توانم تمام غذاهای مورد علاقه ام را در میزان کم مصرف کنم. خیلی خوشحالم که چنین تصمیمی گرفتم و جراحی بای پس معده انجام دادم.))

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...